برنامه آموزشی تحول یکپارچه کودک ( تولد تا سه سالگی)

کتاب های فوق برنامه ملی تحول یکپارچه کودک( تولد تا سه سالگی) است که مبتنی بر دو طرح پژوهشی انجام شده و تجربیات بالینی و آموزشی نویسنده (دکتر سید امیر امین یزدی) در کار با کودکان و والدین ایرانی است. ویژگی منحصربفرد این برنامه نگاه کل گرا و یکپارچه ای است که به تحول انسان دارد. یعنی در کنار توجه به ابعاد مجزای جسمانی، شناختی، زبانی و عاطفی و ارائه مجموعه ای از ابزارهای سنجش و فعالیت های آموزشی بازی گونه و هدفمند در هر کدام از ابعاد فوق، هدف اصلی فراهم نمودن تجربیاتی مبتنی بر هیجان در حین اجرای برنامه است تا باعث تحول قابلیت های یکپارچه کودک گردد. این قابلیت ها شامل تنظیم هیجانات، ایجاد صمیمیت با انسان ها، ارتباط و مبادله افکار و احساسات، تفکر و حل مساله می باشد.

بهداشت روانی کودکان منوط به داشتن چنین قابلیت هایی می باشد و چالش در قابلیت های فوق باعث اختلالات روانشناختی کودکان می گردد. بدیهی است با توجه به اهمیت دوران اولیه کودکی در شکل دهی شخصیت و سلامت روان، آموزش والدین و مربیان جهت کمک به تحول یکپارچه کودک ضرورت اساسی دارد..

در جلد اول کتاب، مبانی و روش های سنجش و آموزش معرفی شده اند. این مبانی و روش ها مبتنی بر دیدگاه DIR یا تحول یکپارچه انسان می باشد. جلدهای دوم و سوم، کتاب های کار شیرخوارگی و نوپایی است و حاوی مجموعه ای از فعالیت های آموزشی و بازی گونه است. والدین و مربیان و درمانگران کودک (بازی درمانگران، گفتاردرمانگران، کاردرمانگران، پرستاران کودک وکارشناسان مامایی) کاربران برنامه جامع آموزشی تحول یکپارچه کودک( شیرخوارگی و نوپایی) می باشند. برنامه آموزشی فوق به سفارش سازمان بهزیستی که متولی مهدکودک های کشور است تهیه شده است و در همه مهدکودک های کشور استفاده می شود. جهت تهیه کتاب ها می توانید با مرکز خدمات روان شناسی و مشاوره امین تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید